Книги жанра «Медицина» на букву «L»

num: 1 3
en: C L M P
ru: А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Я

 
 Название  Автор  Серия
обложка книги Lab 257: The Disturbing Story of the Government's Secret Germ Laboratory Lab 257: The Disturbing Story of the Government's Secret Germ Laboratory

Strictly off limits to the public, Plum Island is home to virginal beaches, cliffs, forests, ponds — and the deadliest germs that have ever roamed the planet. Lab 257 blows the lid off the stunning true nature and checkered history of Plum Island. It shows that the seemingly bucolic island in the shadow of New York City is a ticking biological time bomb that none of us can safely ignore.

Based on declassified government documents, in-depth interviews, and access to Plum Island itself, this is an eye-opening, suspenseful account of a federal government germ laboratory gone terribly wrong. For the first time, *Lab 257* takes you deep inside this secret world and presents startling revelations on virus outbreaks, biological meltdowns, infected workers, the periodic flushing of contaminated raw sewage into area waters, and the insidious connections between Plum Island, Lyme disease, and the deadly West Nile virus. The book also probes what's in store for Plum Island's new owner, the Department of Homeland Security, in this age of bioterrorism.

Lab 257 is a call to action for those concerned with protecting present and future generations from preventable biological catastrophes.

Carroll Michael Christopher  
обложка книги LIELĀ ĀJURVĒDAS GRĀMATA LIELĀ ĀJURVĒDAS GRĀMATA

Muralī Manohars

LIELĀ ĀJURVĒDAS GRĀMATA

Uztura ietekme uz veselību

• Dažādas slimības un to ārstēšana Ar novecošanos saistītas problēmas

• Mājas līdzekļi ārstniecībai

Pēdējos gados zināšanas un praktiskās iemaņas ājurvēdas medicīnā tiek plaši izmantotas ne tikai Indijā, bet arī visā pasaulē. Pārsteidzoši vadošo zinātnieku atklājumi ir apstiprinājuši, ka ājurvēda ir viena no sakārtotākajām medicīnas sistēmām pasaulē, kas palīdz rūpēties par veselību un cīnīties ar slimībām.

"Šī ir autentiska indiešu ājurvēdas grāmata, un tā vislabāk saskan ar indiešu dzīvesveidu. Latviešu lasītājam grāmatā sniegtā informācija noderēs gan radošai iedvesmai, gan jaunas dzīvesziņas apguvei.

Esiet radoši un veseli!"

Vija Kilbloka, izdevēja

Kāpēc izvēlēties ājurvēdu?

• Izmanto dažādus dabas līdzekļus. •Tradicionālās medicīnas ārstniecības līdzekļi var būt pārāk dārgi vai konkrētās slimības gadījumā mazefektīvi.

Kur ir pieejami ājurvēdas pakalpojumi un līdzekļi?

•Ājurvēdas produktus var iegādāties internetveikalos, piemēram, adresē ajurveda-shop.lv (latviešu valodā), vedicwebshop.com

un daudzās citās. •Ājurvēdas medicīnas pakalpojumi, piemēram, masāža, pieejami, piesakoties mājas lapā www.aparrnita.lv . •Vairākos skaistumkopšanas centros pieejamas ājurvēdas procedūras.

Muralī Manohars

Efektīva ājurvēda izplatītu un hronisku slimību pašdziedināšanā

ZVAigzne AbC

Noskannējis grāmatu un FB2 failu izveidojis Imants Ločmelis

Aktīva ājurvēdā izplatītu un hronisku slimību pašdziedināšanā

ārijas Alševskas vāka dizains

no angļu valodas tulkojusi Līvija Vulfa laktore Maruta Kusiņa

tulkojumu sagatavojis Apgāds Zvaigzne ABC, SIA, Valdemāra ielā 6, Rīgā, LV-1010. !. nr. B-567

"Poligrāfists", K. Valdemāra ielā 6, Rīgā, LV-1010.

tulkojums latviešu valodā, Apgāds Zvaigzne ABC

SATURS

1. Ājurvēdas priekšstati par veselību un slimību……………………………… 8

2.  Diagnoze ājurvēdā………………………………………………………………………. II

3.  Uztura ietekme uz veselību un slimībām……………………………………. 18

4.   Gadalaiku ietekme uz veselību un slimībām……………………………… 26

5.  Ārstēšanas principi ājurvēdā……………………………………………………… 32

6.  Gremošanas sistēmas slimības…………………………………………………… 61

7.   Elpošanas sistēmas slimības………………………………………………………. 92

8.   Sirds un asinsrites slimības……………………………………………………… 108

9.  Nervu sistēmas slimības…………………………………………………………… 119

10.  Urīnceļu slimības…………………………………………………………………… 143

11.  Vielmaiņas un locītavu slimības…………………………………………….. 149

12.  Ādas un matu slimības…………………………………………………………… 163

13.  Acu slimības………………………………………………………………………….. 183

14.  Problēmas sievietēm………………………………………………………………. 189

15.  Dažādas problēmas………………………………………………………………… 200

16.  Mājas līdzekļi………………………………………………………………………… 212

17.  Atbildes uz jautājumiem………………………………………………………… 274

Veltījums

Šo grāmatu es veltu savai mātei Dr. Ch. Jhansi, kura man mācīja ājurvēdā askatīt dzīvošanas skaistumu, un tēvam Dr. Ch. Ranga Rao, kurš man atklāja jurvēdu kā zinātni par dzīvi.

PRIEKŠVĀRDS

Grāmata, ko jūs turat rokās, ir radusies saistībā ar trijiem notikumiem manā dzīvē.

Pirmais no tiem ir saistīts ar manu tēvu Dr. Cirumamilu Randžu Rao, ievē­rojamu ājurvēdas ārstu, kurš ir pārņemts ar ājurvēdas zinātni un izjūt tās garu. Patlaban viņa darbs ir saistīts ar Maharshi Mahesh Yogi vēdisko universitāti un Ājurvēdas pētniecības centru Nīderlandē. Kad es studēju veselības aprūpi, viņa klīnikā uz nestuvēm ienesa slimnieku ar artrītu smagā formā. Pēc tam kad viņš bija meklējis palīdzību pie vairākiem dažādu medicīnas nozaru speciālistiem, viņš griezās pie mana tēva kā pēdējā glābiņa. Man bija pārsteidzoši vērot, kā atkāpjas viņa slimība. Pēc triju mēnešu ājurvēdiskas ārstēšanas viņš sāka pārvieto­ties bez līdzcilvēku palīdzības, bet manī viņa atlabšana radīja īpašu apbrīnu par šo medicīnas nozari. Rezultātā es devos kārtot iestājpārbaudījumus ājurvēdas medicīnas un ķirurģijas bakalaura programmā.

Nākamais notikums mani pamudināja vairāk iedziļināties ājurvēdā un ie­gūt pieredzi. Laikā, kad es studēju ājurvēdisko medicīnu, brīvdienās mēdzu apmeklēt savu dzimto ciemu. Kādā no šādām reizēm es devu padomu savam pavecajam kaimiņam pārtraukt dzeršanu, jo tā varētu sagraut viņa veselību. Šis kungs, pensionēts armijas virsnieks, veltīja man viltīgu skatienu un sacīja: "Manā gadījumā es pret kaitīgo alkohola iedarbību esmu imūns. Nerūpējies par mani. Tomēr pasaki, manu zēn, kādēļ daži cilvēki ir uzņēmīgāki pret slimībām nekā citi? Vienā ģimenē visiem ir vienāds uzturs, tomēr veselība visiem nav vienāda. Daži cilvēki ar labiem ieradumiem viegli saslimst, bet citi ar sliktiem ieradumiem ir imūni pret slimībām. Kādēļ tā?" Tobrīd man nebija atbildes uz šo jautājumu, bet ceturtajā studiju gadā es apguvu Čaraka Samhita (sens ājur­vēdas teksts par interno medicīnu). Tad es sapratu, ka cilvēki saslimst ne tikai baktēriju un infekciju dēļ. Slimībām ir trīs galvenie cēloņi: Asaatmya indriyaar- tha samyogam (nesaderība starp sajūtām un to objektiem), Prajnaaparaadham (nepareiza gribas izmantošana) un Kaalam (laika efekts). Šie ir galvenie cēloņi, kas izjauc smalko līdzsvaru starp dzīvību regulējošiem faktoriem - vātu, pītu un kaphu, un ķermenis kļūst par laupījumu oportūnistiskām slimībām jeb slimībām, kas izmanto imūnsistēmas vājumu. Tam, kas var parūpēties par līdz­svara uzturēšanu starp šiem faktoriem, ir nodrošināta laba veselība. Es devos pie sava kaimiņa, lai viņam to pastāstītu, bet diemžēl atradu viņu bezcerīgā stāvoklī alkohola izraisītas aknu slimības dēļ. Ar lielām grūtībām viņš piecēlās un paspieda man roku, apsveicot mani, ka es ne tikai burtiski atkārtoju to, kas rakstīts grāmatās, bet mēģinu analizēt lietu patieso būtību. Ar greizu smaidu viņš piebilda, ka varbūt būtu bijis piesardzīgāks un nelaimi novērsis, ja būtu agrāk saņēmis manu izskaidrojumu.

Manu pēcdiploma studiju laikā atgadījās trešais svarīgais notikums. Es braucu vilcienā, un mans ceļabiedrs, interesējoties par manu specialitāti, jautāja, kādēļ aizrauties ar ājurvēdu, ja var savu veselību nosargāt ar viegli pieejamiem tradicionālās medicīnas jeb alopātiskajiem ārstniecības līdzekļiem. Tad es vi­ņam paskaidroju, ka ājurvēdā neaprobežojas tikai ar slimības ārstēšanu, bet sniedz daudz ko vairāk. Tā māca, kā saskaņot ķermeni ar prātu un izsargāties no saslimšanas. Es viņam pastāstīju, ka tie ir dabas līdzekļi pret fiziskām un garīgām slimībām, kas nomāc cilvēku, un ka senās gudrības ir labāk piemērotas mūsdienu cilvēkam. Rezultātā mans ceļabiedrs apsolīja, ka izvēlēsies ājurvēdu. Tā kā man nebija nekā svarīgāka, ar ko nodarboties ceļojuma laikā, es varēju veltīt pietiekami daudz laika viņa izglītošanai.

Bet kas izglītos citus? Es nolēmu ājurvēdas mācību nodot tālāk, svarīgāko uzrakstot.

Trīs iepriekš minētie notikumi rosināja mani apsvērt, kādā veidā senās zināšanas nodot cilvēkiem, lai tās būtu vienkāršas un viegli saprotamas. Tā kā es ticu, ka ājurvēdā daudz labāk saskan ar indiešu dzīvesveidu nekā jebkura ār­zemju medicīnas sistēma, domāju, ka cilvēkus var viegli pārliecināt tad, ja raksta viņu dzimtajā valodā. Es šo jautājumu apspriedu ar jaunu populāra nedēļas izdevuma telugu valodā redaktoru, un viņš nekavējoties piekrita man regulāri atvēlēt sleju viņa izdevumā Andhra Jyothi. Man jāpateicas nelaiķim Tripuraneni Srinivasa kungam, ar kura palīdzību es varēju izglītot lasītāju miljonus, sniedzot padomus un nedaudz informācijas. Pēc tam reizi nedēļā veidoju sleju populārā telugu dienas izdevumā Jēdigunta Venkata Rao pārraudzībā.

Mani raksti manā dzimtajā telugu valodā izpelnījās lielākā apgrozībā esošā Āndhra Pradēšas angļu dienas laikraksta Deccan Chronicle uzmanību, un drīz es sāku regulāri viņiem rakstīt. Vairums šīs grāmatas nodaļu vispirms publi­cētas šajā laikrakstā. Paldies tā redaktorei Džajanthi kundzei un viņas koman­dai - Ragini, Venu, Vēnu Lotrijai, Margaretai Smitai un Mandžulam Murari. Es gribētu ari pateikties Vanadžai Banagiri kundzei (Hyderabad Times - Times of India) un Šankara kungam (Science Express - The Indian Express). Mans draugs Prasada kungs, telugu izcelsmes angļu-indiešu rakstnieks un populāra divnedē­ļu telugu izdevuma Haasam atbildīgais redaktors, humora un mūzikas mīļotājs, deva man dažus padomus, kā padarīt šīs grāmatas tekstu vieglāk iegaumējamu, u 11 par to es esmu viņam pateicīgs. Es izsaku pateicību ari savai sievai Smt. Rad- hai par iedrošināšanu rakstīt šo grāmatu, kā arī saviem vecākiem Dr. Ch. Ranga Rao un Dr. Ch. Jhansi par pastāvīgiem padomiem.

Esmu parādā Ramam Avtaram Guptam, Pustak Mahal izpilddirektoram, kurš piekrita grāmatu publicēt. Šī grāmata nebūtu tapusi, ja manas pūles ne­būtu ievērojis S. K. Rojs, Pustak Mahal redaktors. Viņš vāca manus rakstus, rediģēja tos un sakārtoja pēc noteiktas sistēmas. Par to esmu viņam pateicīgs.

Gribu brīdināt lasītājus, ka šī nav zinātniska grāmata, bet gan paredzēta nespeciālistiem un nepieredzējušiem iesācējiem. Šeit nevarēs atrast ājurvēdas pamatprincipu padziļinātu izklāstu un analīzi. Un grāmata nekādā ziņā nevarēs aizvietot kvalificētu ārstu. Grāmatas mērķis ir cilvēkus izglītot un aicināt pie­vērsties ājurvēdai.

Ja gūsiet labumu no šīs grāmatas, tad tas būs ājurvēdas nopelns, bet, ja tā tomēr nespēs palīdzēt, tad vainojamas ir manas komunikācijas spējas, nevis pati zinātne. Lūdzu sūtīt man atsauksmes par grāmatu. Ja vēlaties kaut ko uzzināt par savas veselības problēmām vai iegūt kādu izskaidrojumu par ājurvēdu vis­pār, nevilcinieties man atrakstīt. Par to es jutīšos pagodināts.

Shubhamastu Satamaanam Bhavathi. Lai jums tiek dāvāta svētlaime un ilgs mūžs!

Dr. Č. Muralī Manohars,

Dr. med. (ājurvēdā), ājurvēdas speciālists

Adrese: Rakslia Ayurvedic Centre,

102B, SRK Apartments,

Opp. Directorate of Women Development,

Yousufguda Main Road, Ameerpet,

Hyderabad-500073. A.P.

e-pasts: muralimanoharch@hotmail.com

Tālruņi: (040)23742146, 23756014

Manohars  
 

Поиск книг, авторов и серий книг от Яндекса:

Новинки! Свежие поступления книг жанра «Медицина»

 •  Аптека на болоте
   Елина Галина Андреевна
   Наука, Образование, Медицина, Биология, Научная литература

  Знаете ли Вы, что на болотах и в мелководных водоемах нашей страны много таких растений, которых не встретишь ни в лесах, ни в горах, ни на лугах? А сколько среди них лекарственных, витаминных, пищевых, декоративных! Знаете ли Вы, что болота совершенно уникальные экосистемы, способные кон сервировать солнечную энергию, что непродуманная массовая мелиорация привела к уничтожению болот в отдельных регионах? Ответы на все эти и многие другие вопросы Вы найдете в книге «Аптека на болоте».

  Болота и прибрежные водоемы заселены специфичными растениями, многие из которых имеют массу полезных свойств. В книге впервые обобщены сведения более чем по 100 лекарственным, пищевым, витаминным и декоративным растениям, приспособившимся к жизни в воде «по пояс». Среди «живой аптеки» есть растения популярные и широко применяемые в медицине, есть и совсем забытые, но не менее целебные. В мокрых местах можно встретить уникальные пищевые растения, которые по содержанию протеина поспорят с бобовыми, а по содержанию крахмала — с картофелем, не говоря уже о столь широко известных клюкве и морошке, водянике, голубике, и полянике. Все они не только вкусны, но и целебны. Удивительны по красоте северные орхидеи, ирисы и камнеломки, кувшинка и водяной лютик, обладающие одновременно и лекарственными свойствами.

  Обитатели болотной стихии неразрывно связаны со своим субстратом — торфом, поэтому рассказ о болотах страны органично вписывается в повествование. Интенсивная мелиорация грозит исчезновением многим представителям флоры и фауны, типичным и редким болотным экосистемам. Уже теперь многие растения болот и прибрежных зон водоемов стали так редки, что занесены в «красные книги» разного уровня. Описания растений и болот сопровождаются иллюстрациями, стихами, высказываниями писателей и публицистов по проблемным вопросам, что делает текст более живым и популярным.

 •  Анатомия человека
   Афонькин Сергей Юрьевич
   Детское, Детская образовательная литература, Наука, Образование, Медицина

  Как устроено твое тело? Оно состоит из отдельных органов. Если сравнить организм человека со сложным прибором, то органы будут похожи на его отдельные детали.

  Каждый орган тела трудится на совесть, выполняя свою работу. Глаз видит, ухо воспринимает звуки. С внешними органами твоего тела тебя подробно знакомить не надо, ты ведь видишь их давно, с самого рождения. Сложнее с органами, которые находятся внутри тела человека.

  Для среднего и старшего школьного возраста.

 •  Азбука дыхания
   Паров Юлиус
   Наука, Образование, Медицина, Домоводство (Дом и семья), Здоровье

  В книге западногерманского ученого говорится об основах физиологии дыхания, простейших элементах дыхательной гимнастики.

  Приведенные упражнения предназначены для коррекции дыхания, способствуют улучшению функциональной деятельности организма в целом и при отдельных заболеваниях: бронхиальной астме, сколиозах, ларингите и т. д.

  Широкому кругу читателей.

  Научно-популярное издание

 •  Советская психиатрия
   Коротенко Ада Ивановна, Аликина Наталья Викторовна
   Наука, Образование, Медицина, Научная литература

  Материалы, помещенные в книге, касаются как личностей диссидентов — узников психиатрических застенков, так и проблемы наказания инакомыслящих психиатрическим «лечением». Это происходило в СССР, и теперь об этом известно всему миру.

  Книга никого не оставит равнодушным. Она поможет понять, что должен делать каждый, чтобы это тяжелое прошлое никогда не повторилось, чтобы наши дети жили в условиях настоящей Демократии и истинно Правового общества.

  Для специалистов, журналистов и широкого круга читателей.


Новинки месяца жанра «Медицина»

 Жанры книг


 На хлебушек библиотекарю